turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Kongre

Kocaeli Science Congress

02 Ekim 2024 - 04 Ekim 2024

Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli

We are very pleased to announce and invite you to the Kocaeli Science Congress, which will be hosted by Kocaeli University between 2-4 October 2024. The aim of the congress is to contribute to the presentation of new research results in all fields of Basic and Applied Sciences. Starting from basic sciences, we aim to discuss theoretical and practical issues in all fields of science and technology by bringing together leading academics, researchers and industrial organizations of the city. Kocaeli Science Congress also; In addition to presenting the valuable work of the participants, the experiences and ideas of international scientists will be shared; It aims to provide a basis for collaboration between industry and academia. You can find detailed information about our congress on our website (https://fefkongre.kocaeli.edu.tr).

Diğer Etkinliğin Web Sayfası
Meryem Gürbüz: fefkongre@kocaeli.edu.tr

admin 05.06.2024

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır