turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Sempozyum

20th International Geometry Symposium

18 Temmuz 2024 - 20 Temmuz 2024

Van Yüzüncüyıl University

We are very pleased to invite you to participate 20th International Geometry Symposium dedicated to the honor of Prof. Dr. Hasan Hilmi HACISALİHOĞLU, which will be organized on 18-20 July 2024, at Van Yüzünyıl University, Van, TURKEY. The main aim of this symposium is to provide a good academic platform for researchers to discuss mainly the recent developments and share new advances and research results in geometry. In order to accomplish such a successful symposium, we are trying to contact the leading scientists in their areas such as yours. So, on behalf of the Organization Committee I am very happy to invite you to participate to our conference by giving a talk or presenting a poster on your specialized area as participant. The Symposium has a distinguished Organizing Committee and Scientific Committee with extensive academic qualifications, ensuring that the symposium maintains high scientific standards and has broad international coverage.

Geometri Etkinliğin Web Sayfası
geometrisymposium54@gmail.com

admin 05.04.2024

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır