turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Çalıştay

10. Halka, Modül ve Cebir Çalıştayı

01 Temmuz 2024 - 04 Temmuz 2024

Hacettepe Üniversitesi, Ankara

Halka, Modül ve Cebir (RMA) Çalıştayları'nın onuncusu, 1-4 Temmuz 2024 tarihleri arasında Hacettepe Üniversitesi, Fen Fakültesi, Matematik Bölümü'nde gerçekleştirilecektir.

Türkiye'de ilk olarak 2012 yılında düzenlenen ve RMA olarak adlandırılan bu çalıştaylar serisinin amacı ağırlıklı olarak halka, modül ve cebir konularında çalışan genç araştırmacılara yol göstermek, bu alanlarda çalışan matematikçileri buluşturmak ve tartışabilecekleri bir ortam oluşturmaktır. (bkz. https://math.deu.edu.tr/cebir-calistaylari/)

Bu yıl Üniversitemizin ev sahipliğini yapacağı çalıştayın alt başlığı "Çizge Tabanlı Cebirler" olarak belirlenmiştir. Farklı üniversitelerden matematikçiler ile bu konu çerçevesinde bir ders serisi oluşturulmuş ve belirlenen konu ağırlıklı olmak üzere araştırmacıların kendi konuları hakkında da konuşma vermesi planlanmıştır. Halka, Modül ve Cebir alanındaki araştırmacıların önemli bir buluşma noktası haline gelen RMA çalıştaylar serisinin bu yılki ayağında da paylaşılan araştırma konularının ileride ortak projelere dönüşmesi ve çeşitli alanlarda iş birliklerine yol açması beklenmektedir.

Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü adına "10. Halka, Modül ve Cebir Çalıştayı"na ev sahipliği yapacak olmaktan heyecan ve memnuniyet duyuyor, sizlerle bir arada olmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Cebir Etkinliğin Web Sayfası
paydogdu@hacettepe.edu.tr

htepe 15.03.2024

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır