turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Çalıştay

RMA - 9. Halka, Modül ve Cebir Çalıştayı

28 Ağustos 2023 - 31 Ağustos 2023

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Matematik Bölümü, Manisa

Türkiye’de ilk olarak 2012 yılında düzenlenen ve RMA olarak adlandırılan çalıştaylar serisinin amacı ağırlıklı olarak halka, modül ve cebir konularında çalışan genç araştırmacılara yol göstermek, bu alanlarda çalışan matematikçileri buluşturmak ve tartışabilecekleri bir ortam oluşturmaktır. Farklı üniversitelerden gelen matematikçilerin araştırma konuları hakkında konuşma vermesi, birbirlerinin araştırma konuları hakkında fikir sahibi olması, toplantıda başlayan tanışıklıkların ileride ortak projelere dönüşmesi ve çeşitli alanlarda iş birliklerine yol açması toplantının önemli kazanımları arasındadır. Halka, Modül ve Cebir Çalıştaylarının dokuzuncusu, 28-31 Ağustos 2023 tarihlerinde Manisa Celal Bayar Üniversitesi Matematik Bölümü’nde gerçekleştirilecektir.

Cebir Etkinliğin Web Sayfası
Ayşe Tuğba Güroğlu: tugba.guroglu@cbu.edu.tr

admin 01.07.2023

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır