turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Çalıştay

Türkiye Matematik Kulübü 3. Lise Matematik Çalıştayı

24 Haziran 2023 - 25 Haziran 2023

Zoom ve YouTube

Bu sene üçüncüsünü gerçekleştireceğimiz Lise Matematik Çalıştayı, diğer çalıştaylarımızdan farklı olarak lise öğrencilerine hitap eden bir çalıştaydır. 3Lise Matematik Çalıştayı, 24-25 Haziran 2023 tarihlerinde çevrim içi olarak gerçekleştirilecektir. Tüm konuşmalar Zoom üzerinden yapılıp YouTube üzerinden de canlı olarak yayınlanacaktır. Aynı zamanda katılımcılar Discord üzerinden birbirleri ile konular hakkında konuşup iletişim sağlayacaklardır. Bu çalıştayımızda lise öğrencilerini alanında uzman matematikçilerle buluşturmak ve matematik konuşup, konular hakkında tartışarak matematiğin farklı alanlarını göstermeyi hedefliyoruz. Çalıştayda konuşmalar geniş bir kitleye hitap edecek olup hem genel konuşmalardan hem de lise ve üzeri seviyelerdeki öğrenciler tarafından yapılacak olan parallel konuşmalardan oluşmaktadır. Konuşmalardan sonra ise akşam problemleri ve akşam sohbetleri gerçekleştirilecektir. Akşam problemlerinde gün içerisinde konuşmacıların sorduğu sorular, bir genel konuşmacı eşliğinde öğrenciler tarafından tartışılacaktır. Sizler de kendinizi geliştirmek, çalıştay ortamı görmek ve farklı düşünce yapısına sahip insanlarla birlikte matematik öğrenmek, tartışmak ve sorgulamak isterseniz 3. Lise Matematik Çalıştayımıza bekleriz.


NOT: Konuşmacı Başvuru Formu : https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe-Nnp2hZ4xdV3xBAyZV2Q_ZB5jgXdEnz5OSn3wCCJjDLUn-g/viewform

Matematik Etkinliğin Web Sayfası
matematikturkiye2020@gmail.com

tmk 03.05.2023

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır