turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Yaz Okulu

Leavitt Yol Cebirleri ve İlgili Konular

05 Temmuz 2023 - 08 Temmuz 2023

Mersin Üniversitesi Matematik Bölümü, Mersin

Ülkemizde 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremlerin etkilediği 11 ildeki (bu illerde ikamet eden veya bu illerdeki üniversitelerde eğitim görmekte olan) Matematik lisans tercihen yüksek lisans ve doktora öğrencilerine özgür bir matematik ortamında düşünmeleri, etkileşimde bulunmaları ve yeniden matematik yapmaları için bir fırsat sunabilmeyi hedefliyoruz. Soyut cebirin en temel konularından biri olan halkalar ve modüller kuramındaki yeni gelişmeler son yıllarda aktif bir araştırma alanı olan Leavitt yol cebirleri örneğiyle verilecektir. Katılımcıların bu alandaki güncel araştırmalar ve sonuçlar hakkında bilgi edinmeleri sağlanarak, bu ve benzeri konularda araştırma yapmak isteyenler için gerekli altyapı hazırlanacaktır.


NOT: Yaz okuluna katılım için bir ücret talep edilmemektedir. Sınırlı sayıda öğrenciye yol ve konaklama desteği sağlanacaktır. Kayıt yaptırmak ve destek başvurusunda bulunmak için aşağıdaki formu doldurunuz. https://docs.google.com/forms/d/1T67DQEibBnWJ7NcMYAELeqy3xB8_aj9dxVdAoHgIlyA/viewform?edit_requested=true

Cebir Etkinliğin Web Sayfası
fkaraoglu@gtu.edu.tr

admin 25.04.2023

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır