turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Konferans

AHA 2023 - 15th Algebraic Hyperstructures and Its Applications Conference

28 Temmuz 2023 - 30 Temmuz 2023

Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul

15th Algebraic Hyperstructures and Its Applications Conference (AHA 2023), which organized by the International Algebraic Hyperstructures Association will be held between 28 and 30 July, 2023 in Istanbul, Turkey. The International Congress on Algebraic Hyperstructures and Applications (AHA) is a meeting of mathematicians working on Hyperstructures and in resent years on Fuzzy/Rough/Soft Hyperstructures, which is held once in three years, so it has a very long and fruitful tradition. The series of International Conferences on Algebraic Hyperstructures and Applications (AHA) aims at bringing together researchers and academics for the presentation and discussion of novel theories and applications of algebraic.

Cebir Etkinliğin Web Sayfası
Bayram Ali Ersoy: aha2023@yildiz.edu.tr

admin 05.04.2023

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır