turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Çalıştay

GMT2023 - Genç Matematikçiler Toplantısı

28 Haziran 2023 - 30 Haziran 2023

Nesin Matematik Köyü, İzmir

Türk Matematik Derneği’nin 75. yılı kutlamaları çerçevesinde 28-30 Haziran 2023 tarihleri arasında Şirince’deki Nesin Matematik Köyü‘nde genç matematikçilere yönelik bir toplantı düzenlenecektir. Toplantının amacı matematikte doktora yapan öğrencilerle doktorasını yeni bitirmiş matematikçileri buluşturmaktır. Bu sayede farklı üniversitelerden gelen genç matematikçilerin tanışması, araştırma konuları hakkında konuşma verme deneyimi kazanması ve birbirlerinin araştırma konuları hakkında fikir sahibi olması amaçlanmaktadır. Toplantıda başlayan tanışıklıkların ileride ortak projelere dönüşmesi, çeşitli alanlarda iş birliklerine yol açması toplantının en önemli kazanımı olacaktır.

Toplantıya matematik programlarında doktora yapan öğrenciler ve doktorasını 2020 veya sonrasında tamamlamış matematikçiler başvurabilir. Tüm katılımcıların toplantının tamamına katılmaları ve araştırmalarını anlatan 25 dakikalık bir seminer vermeleri beklenmektedir. İsteyen katılımcılar ayrıca ilk gün düzenlenecek olan “uzun lafın kısası” oturumunda beş dakikalık bir konuşma da verebilirler. Katılımcı sayısı 35 ile sınırlıdır, kapasite üzerinde talep olması halinde, araştırma yapmaya başlamış doktora öğrencileri ile doktorasını son üç yılda bitirmiş matematikçilere öncelik verilecektir. Toplantı için herhangi bir kayıt ücreti alınmayacaktır, tüm katılımcıların konaklama masraflarını karşılamayı umuyoruz ancak bu mümkün olmazsa ihtiyacı olan katılımcılara öncelik verilecektir. Kısmi de olsa ihtiyacı olan katılımcılara yol desteği de vermeye çalışacağız.

Son Başvuru 31 Ocak 2023

Matematik Etkinliğin Web Sayfası
tmd@tmd.org.tr

admin 12.12.2022

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır