turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Yaz Okulu

Curvature and Characteristic Classes: Physical Applications

12 Eylül 2022 - 16 Eylül 2022

Feza Gürsey Fizik ve Matematik Merkezi, Boğaziçi Üniversitesi.

Vector bundles over differentiable manifolds is a mathematical setup for physical theories. In this series of lectures, we describe the calculation of the Chern and Pontrjagin classes of a vector bundle (E) over a differentiable manifold (M), in terms of the invariant polynomials of the matrix of the curvature 2-form of the bundle (F). Action integrals expressed in terms of the curvature 2-form of the bundle have topological lower bounds given by the characteristic classes of the bundle. We illustrate these situations for specific examples. The lectures are based on the book “Characteristic Classes” by Milnor and Stasheff.


NOT: Please register for the summer school by filling out the form in the website.

Geometri Etkinliğin Web Sayfası
Ayse Bilge Hümeyra

fgm 19.07.2022

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır