turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Ders Serisi

Fraktaller

12 Eylül 2022 - 16 Eylül 2022

Çakılarası Matematik Köyü Eskişehir

1. Gün
Fraktal Bahçesinde Bir Gezinti: Cantor kümesi, Koch eğrisi, Sierpinski üçgeni, Mandelbrot kümesi gibi fraktaller ile tanışma ve bazı garip özelliklerinin incelenmesi. (Bünyamin DEMİR)

2. Gün
Yinelemeli Fonksiyon Sistemleri: Hausdorff metriği, Yinelemeli fonksiyon sistemleri (YFS) ve örnekleri, Çizge-yönlendirilmiş YFS, Sayılabilir YFS. (Yunus ÖZDEMİR)

3. Gün
Boyut Kavramı:
Topolojik boyut, Hausdorff ölçümü ve Hausdorff boyutu, Açık küme koşulu ve Moran denklemi, Kutu-sayma boyutu. (Ali DENİZ)

4. Gün
Kompleks Fraktaller:
Kompleks fonksiyonların iterasyonları, Mandelbrot kümeleri, Julia kümeleri, Newton fraktalleri, bu kümelerin bazı özellikleri ve elde ediliş yöntemleri. (Mustafa SALTAN)

5. Gün
Kaotik Dinamik Sistemler:
Kesikli dinamik sistem, Periyodik yörüngeler, Yoğun yörüngeler ve topolojik geçişkenlik, Başlangıç şartlarına hassas bağımlılık, Topolojik eşleniklik, Kaotik fonksiyonlar, Kaos koşulları arasındaki ilişkiler, Alternatif kaos tanımları, Çarpım uzaylarında kaotik fonksiyonlar. (Nedim DEĞİRMENCİ)

Geometri Etkinliğin Web Sayfası
cakilarasimatematikkoyu@gmail.com

cmk 09.04.2022

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır