turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Ders Serisi

Kalkülüs'ün Kalbi (Ilgar EROĞLU)

22 Ağustos 2022 - 26 Ağustos 2022

Çakılarası Matematik Köyü Eskişehir

Bu derste çokdeğişkenli kalkülüsteki temel kavram ve teoremlerin üzerinden hızlıca geçeceğiz. Konuların anlatımında tüm ayrıntıları sunmak yerine, konu edilen kavramın ardında yatan, çoğu zaman fizik ya da geometriye dayanan fikirleri vurgulamaya çalışacağız.

Bahsedeceklerimiz arasında türev, zincir kuralı, ters fonksiyon ve kapalı fonksiyon teoremleri, yerel maksimum/minimum bulma, integralde değişken değiştirme, eğriler, yüzeyler ve Green/Gauss/Stokes teoremleri gibi konular olacak; ayrıca zaman elverdiği ölçüde bunların ötesindeki bazı konulara da değineceğiz.

Analiz Etkinliğin Web Sayfası
cakilarasimatematikkoyu@gmail.com

cmk 09.04.2022

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır