turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Yaz Okulu

Ayrışım Teorisi Yaz Okulu

30 Mayıs 2022 - 05 Haziran 2022

Nesin Matematik Köyü

Amaç: Tam sayı ayrışımları teorisi kombinatorik, sayılar teorisi, temsil teorisi, q-serileri ve geri dönüşüm bağıntılı fonksiyonlar gibi birçok araştırma alanının kesişiminde yer alır ve fizik ve bilgisayar mühendisliği dahil olmak üzere diğer araştırma alanlarıyla da etkileşimdedir. Bu yaz okulunun iki temel amacı var. Birincisi, üniversite müfredatlarında yer almayan çok aktif bir araştırma alanını matematikseverlerle tanıştırmak. İkincisi de yakın etkileşim içinde olarak katılımcıların önceden belirlenmiş sorular üzerinde düşünmelerini sağlamak.

Ön Koşul: Katılımcılardan en az 2 sene matematik eğitimi almış olmasını yani daha önce matematiksel ispat örnekleri görmüş ve genel matematik notasyonunu tanıyor olmasını bekliyoruz. Bunun yanı sıra katılımcıların en az orta seviyede İngilizce bilgisine sahip olması gerekmektedir.

Hedef Kitle: Lisans ve üstü öğrenciler.

Sayılar Teorisi Etkinliğin Web Sayfası
Aycan Şahin: aycansahin@nesinkoyleri.org

admin 07.04.2022

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır