turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Konferans

ICPAM - VAN 2022 - 4th International Conference on Pure and Applied Mathematics

22 Haziran 2022 - 23 Haziran 2022

Online

We would be honored to see you among us at the 4th International Conference on Pure and Applied Mathematics (ICPAM - VAN 2022), which will be held completely online on June 22-23, 2022. The main purpose of the conference is to bring together researchers in the field of pure and applied mathematics to follow and discuss new and quality studies. This international conference is open to all researchers in the field and you are invited to give a talk about your valuable recent work. Especially young researchers and Ph.D. students will have the opportunity to listen the presentations of the leading names of their interested areas in a friendly atmosphere.

Matematik Etkinliğin Web Sayfası
icpamvan@gmail.com, cemiltunc@yyu.edu.tr

admin 06.01.2022

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır