turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Özel Etkinlik

İstanbul Üniversitesi Matematik Kulübü Dünya Kadın Matematikçiler Günü Etkinliği

12 Mayıs 2021

Çevrim İçi (Zoom Ve Youtube Üzerinden Canlı Yayın)

İstanbul Üniversitesi Matematik Kulübü olarak dünya çapında 2019’dan beri Dünya Kadın Matematikçiler Günü olarak kutlanan ve fields madalyası kazanan ilk kadın matematikçi Maryam Mirzakhani'nin de doğum günü olan 12 Mayıs'ta 3 oturumdan oluşacak bir etkinlik düzenliyoruz.

3 oturumdan oluşacak bu etkinliğin ilk oturumu 17.00-18.00 arasında, ikinci oturumu 21.00-22.30 arasında ve son oturumu da 23.00-00.00 arasında gerçekleşecek.

İlk oturumda Aybüke Köroğlu’nun “Meryem Mirzakhani’nin Hayatı” adlı sunumu, ardından İlayda Altınkol’un “Kadın Matematikçiler ve Çalışmaları” sunumu gerçekleşecek. 

İkinci oturumda Aybüke Köroğlu’nun moderatörlüğünde Tane Vergili, Belgin Korkmaz ve Selvi Kara ile birlikte kadın olarak akademik dünyada bulunmanın avantajlarını, kadınların matematikteki yeri gibi konuları konuşulacak “Akademik Dünyada Kadın Olmak Üzerine Sohbetler” etkinliği gerçekleşecek.

Son oturumda ise Meryem Mirzakhani anısına belgesel izlenecektir.


NOT: Etkinliğin zoom bilgileri için sosyal medya hesaplarımızdan veya mail yoluyla iletişime geçebilirsiniz.

Matematik
iuffmatematik@gmail.com

matkulupiu 09.05.2021

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır