turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Çalıştay

İÜ Fen Fakültesi Öğrenci Matematik Çalıştayı VII (Çevrim İçi)

10 Nisan 2021

Çevrim İçi (Zoom Ve Youtube Üzerinden Canlı Yayın)

İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Kulübü tarafından 2015 yılından beri düzenlenmekte olan, davetli konuşmacıların, panelistlerin ve ülkemizin dört bir yanından katılımcıların yer aldığı Öğrenci Matematik Çalıştayının yedincisi bu sene çevrim içi olarak düzenlenecektir.

Çalıştay, üniversitelerimizin matematik bölümlerinde okuyan lisans ve lisans üstü öğrencilerini, ilgili lise öğrencilerini konusunda uzman matematikçilerle ve matematik bölümü mezunu olup da çeşitli iş alanlarında çalışan profesyonellerle buluşturmayı amaçlamaktadır.

Ayşe Berkman’ın “Conway, Matematik ve Oyun”, Mehmet Haluk Şengün’ün “Asal sayılar ve aritmetik diziler”, Ayşe Hümeyra Bilge’nin “Günlük Hayattan Matematik Problemleri” ve Mustafa Kalafat’ın “Einstein uzayları, Twistorlar ve Karadeliklerin Geometrisi” konularını işleyeceği çalıştayda ayrıca Buse Pelin Baykan moderatörlüğünde Oğuz Karan, Hülya Argüz, Vural Aksankur ve Selda Özçalık’ın bulunduğu “Eyvah Mezun Oluyorum” isimli bir de panel gerçekleşecek.


NOT: Zoom'dan katılmak için web sitemizdeki ön kayıt formunu doldurmanız gerekmektedir.

Matematik Etkinliğin Web Sayfası
iuffmatematik@gmail.com

matkulupiu 27.03.2021

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır