turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Konferans

IECMSA-2021 - 10th International Eurasian Conference on Mathematical Sciences and Applications

25 Ağustos 2021 - 27 Ağustos 2021

Online (Sakarya University)

The goal of the conference is to contribute to the development of mathematical sciences and its applications and to bring together the members of the mathematics community, interdisciplinary researches, educators, mathematicians, statisticians and engineers from all over the world.


NOT: Dear Colleague, It is our great pleasure to invite you to the 10th International Eurasian Conference on Mathematical Sciences and Applications (IECMSA-2021). Unfortunately, the whole world including our research community has faced an unusual, dangerous challenge connected with the new COVID-19 and one impact of this virus has placed constraints on the ability of researchers to join a face-to-face meeting. As the health and safety of everyone is our priority, IECMSA will proceed with our annual gathering this year through a virtual conference, instead of an in-person event.

Matematik Etkinliğin Web Sayfası
Murat Tosun: conference@iecmsa.org , murattosun@iecmsa.org

admin 25.03.2021

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır