turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Konferans

IFSCOM2021 - 7th International IFS and Contemporary Mathematics Conference

25 Mayıs 2021 - 29 Mayıs 2021

Mersin University

IFSCOM2021 7th International IFS and Contemporary Mathematics Conference will be held online in Mersin, TURKEY, 25-29 May, 2021. IFSCOM2021, which will be held for the seventh time, aims to be one of the leading international conferences for presenting novel and fundamental advances in the fields of Mathematics. This year, an extraordinary process is going on all over the world due to Covid-19. For this reason, it was deemed appropriate to conduct all sessions online. The subject of the IFSCOM2021 not only Pure or Theoretical Mathematics but also Applications of Mathematics in Different Sciences such as Modeling, Analysis and Computation, Applied Partial Differential Equations, Numerical Analysis and Methods, Mathematical Methods in Optics and Electromagnetics, Mathematical Modeling in Materials Science and Biology, Inverse Problems, Algebra and its Applications, Differential Equations, Fuzzy Mathematics and its Applications, Geometry and its Applications, etc.

Matematik Etkinliğin Web Sayfası
Gökhan Çuvalcıoğlu (gcuvalcioglu@gmail.com)

admin 03.03.2021

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2020 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır