turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Konferans

ICRAPAM 2021 - 8th International Conference on Recent Advances in Pure and Applied Mathematics

21 Mayıs 2021 - 24 Mayıs 2021

Bodrum, Muğla

8th International Conference on Recent Advances in Pure and Applied Mathematics (ICRAPAM 2021) is aimed to bring researchers and professionals to discuss recent developments in both theoretical and applied mathematics and to create a professional knowledge exchange platform between mathematicians.
We are looking forward to welcoming you GODDESS OF BODRUM ISIS HOTEL, Bodrum/Muğla, TURKEY.

All the papers are subject to rigorous peer-review by at least two members of scientific committee or additional reviewers.

Due to COVID-19 pandemic situation we have online presentation, if you want to present your paper online, you should select online presentation during registration. All registered participants will receive a participation certificate and it will be sent via email.

Genel Matematik Araştırmaları Etkinliğin Web Sayfası
icrapam@icrapam.org or icrapam@gmail.com

admin 17.01.2021

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır