turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Konferans

DECOP'20 - International Conference on Differential Equations, Control and Optimization

09 Eylül 2020 - 11 Eylül 2020

FSM Vakıf Üniversitesi, İstanbul

DECOP’20 aims to bring together scientists, researchers, scholars and students related to Differential Equations, Control and Optimization to exchange new ideas, to discuss challenging issues, to foster future collaborations and to interact with each other.

Conference Topics: Differential Equations, Difference Equations, Dynamics Systems, Mathematical Physics, Mathematical Mechanics, Numerical and Computational Methods, Finite Element Method and Applications, Calculus of Variations, Control  Theory and Engineering Applications, Optimization.

Conference is planned as three days including oral/poster presentations with contributed talks by invited speakers and a social day for visiting the historical highlights and important places of Istanbul, Turkey.

Presentation time is 20 minutes for a regular presentation and 40 Minutes for invited speakers. Conference language is English.

Uygulamalı Matematik Etkinliğin Web Sayfası
Kenan Yıldırım: k.yildirim@alparslan.edu.tr

admin 13.05.2020

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır