turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Kutlama

Yüzeyin Sırları, Maryam Mirzakhani'nin Matematiksel Vizyonu Adlı Film Gösterimi

10 Mayıs 2020

Online

Fields Madalyası sahibi ilk kadın matematikçi Maryam Mirzakhani'nin doğum günü olan 12 Mayıs'a ithafen kurulan Dünya Matematik Birliğinin de desteklediği 12 Mayıs Girişimi aracılığıyla yönetmen George Csicsery'nin Kanada, İran ve Amerika Birleşik Devletleri'nde çektiği Maryam Mirzakhani'nin yaşamını ve matematiksel çalışmalarını inceleyen 'Yüzeyin sırları, Maryam Mirzakhani'nin Matematiksel Vizyonu' adlı filmin çevrimiçi gösterimi yapılacaktır.

Filmin yapımcı 'Zalafilm' ve Dünya Matematik Birliğinin desteklediği '12 Mayıs Girişimi' arasındaki protokol gereği film COVID-19 salgını nedeniyle çeşitli sanal etkinliklerle gösterilmektedir.

NASIL İZLEYECEKSİNİZ? Filmi izleyebilmek için aşağıda Etkinliğin Web Sayfası olarak verilen sayfadaki form doldurulmalıdır. Sonrasında organizatörler tarafından sizlere bir link gönderilecektir. Formu dolduran herkes kendisine gönderilen link sayesinde bireysel olarak izleyebilecektir.

Formu doldururken izleme tarihi olarak 10 Mayıs'ı seçip organizer name olarak turkmath.org yazabilirsiniz.


NOT: Web sayfasındaki ilgili formu doldurmak zorunludur.

Matematik Etkinliğin Web Sayfası
Özkan Değer: ozkandeger@gmail.com

admin 24.04.2020

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır