turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Özel Etkinlik

Matematiğin Gözünden Hayal - Et (IMAGINARY) sergisi

01 Mart 2020 - 14 Mart 2020

İstanbul Taksim Meydanı Metro girişi-çıkışı

TMD'nin girişimiyle, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve IMBM işbirliğiyle açılan sergide 4 akıllı tahtada izleyicilerin tasarlayabileceği matematiksel yüzeyler, simetriyle izleyicilerin çizgilerini çoğaltan yazılımlar ve projeksiyonları, resimli panolar, düzlemden başlayarak 5 boyuta kadar şekillerin düzlemde gösterimini açıklayan 'Dimensions' dan 'Kaos' a kadar ilginç konuları sunan projeksiyonlar ve daha başka uygulamalar bulunuyor. 'Heryerde Matematik / Mathematics Everywhere' bağlantısından matematiğin uygulamalarına da ulaşmak mümkün. Ayrıca, bu Metro çıkışına alttan giden yürüyen merdiven koridorunda renkli panolar var. Bu sergi 14 metro durağındaki uygun alanlarda da sürdürülecek. Bu sayede geniş topluma 'Matematiğin her yerdeki önemi' bir nebze iletilmiş olacak.
Matematik
ferit.ozturk@boun.edu.tr

admin 20.03.2020

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır