turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Konferans

MICOPAM 2020 - The 3rd Mediterranean International Conference of Pure and Applied Mathematics and Related Areas

26 Ağustos 2020 - 29 Ağustos 2020

Akdeniz University, Antalya

The 3rd Mediterranean International Conference of Pure&Applied Mathematics and Related Areas (MICOPAM 2020) will be held in Antalya, Turkey on August 26-29, 2020. MICOPAM 2020 will be organized by Professors Yilmaz Simsek (Akdeniz University, Turkey), Mustafa Alkan (Akdeniz University, Turkey), Ortaç Öneş (Akdeniz University, Turkey), Irem Kucukoglu (Alanya Alaaddin Keykubat University, Turkey) and Rahime Dere Pacin (Alanya Alaaddin Keykubat University, Turkey). MICOPAM conference series has been started by organizing it in Antalya-Turkey in 2018, and then the latter has been held in Paris, France in 2019. Over the last two years; this conference series has gather together researchers, who work on pure and applied mathematics and related areas, from all over the world. We are very happy to continue this conference series by organizing “The 3rd Mediterranean International Conference of Pure & Applied Mathematics and Related Areas (MICOPAM 2020)” in Antalya, Turkey, on August 26-29, 2020.


NOT: POSTPONED to a date of next year

Matematik Etkinliğin Web Sayfası
micopam2018@gmail.com

admin 13.05.2020_10:00'de değişiklik yapıldı!

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır