turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Seminer Dizisi

Grup Teori ile Bir Öğleden Sonra

25 Ocak 2020

Mimar Sinan Üniversitesi Matematik Bölümü,İstanbul

25 Ocak Cumartesi günü Mimar Sinan Üniversitesi Matematik Bölümünde lisans ve lisansüstü öğrencilere yönelik üç grup teori konuşması yapılacaktır. Konuşmalar lisans düzeyinde en az bir grup teori veya soyut cebir dersi almış öğrencilerin takip edebileceği şekilde planlanmıştır. Dizinin amacı, öğrencilere grup teorinin lisans derslerinde genellikle yapılamayan yönlerini tanıtmak ve bu konularda daha ileri çalışmalar yapmaları için öğrencilerde merak uyandırmaktır. Schedule: 14.00-14.50: "The symmetric group on 6 letters" by Gregory Cherlin (Rutgers University) Tea break 15.10-16.00: "Some geometric algebra: involutions in SO(3,R) and GL(2,C)" by Adrien Deloro (Sorbonne Université) 16.10-17.00: "First examples of Lie algebras of algebraic groups" by Alexandre Borovik (Manchester University) If you are planning to attend this event, please register at https://forms.gle/NVD1J5u8Wb8oWXQx7 before 22 January 2020, 23.59.
Grup Teorisi Etkinliğin Web Sayfası
Ayşe Berkman: ayseberkman@gmail.com

admin 20.03.2020

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır