turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Çalıştay

AYMAGEÇ 2020 - Ortaokul Matematik Öğretmenleri Mesleki Gelişim Çalıştayı

15 Ekim 2020 - 16 Ekim 2020

Kuşadası Güvercinada Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli, Aydın

Sayılardan daha fazlası olan matematik biliminin günlük hayatla olan ilişkisinin vurgulanacağı 15-16 Ekim 2020’de Kuşadası’nda gerçekleşecek ''Matematik Öğretmenleri Mesleki Gelişim Çalıştayı''na Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ev sahipliği yapmaktan onur duyuyoruz. TÜBİTAK’ın 2223-B programı kapsamında desteklenen, 15-16 Ekim 2020 tarihlerinde Kuşadası Güvercinada Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde gerçekleşecek olan AYMAGEÇ 2020 ile alanında uzman matematik eğitimciler ile Türkiye genelinde MEB’e bağlı okullarda görev yapan 50 ortaokul matematik öğretmenleri buluşturulacaktır. Bu çalıştayın amacı ortaokul matematik öğretmenlerinin rutin olmayan problemleri çözmede kullandığı yöntem ve teknikleri atölye çalışmaları ile geliştirmek, günlük hayat problemlerini öğrencilerin yaratıcılıklarını geliştirmeye dayalı tasarlamak ve disiplinler arası işbirliği ile matematik yapmaktır.


NOT: Çalıştay 8-9 Mayıs 2021 tarihine ertelenmiştir.

Matematik Öğretimi Etkinliğin Web Sayfası
Hasan Basri Özcan: hbozcanarge@gmail.com

admin 28.09.2020_14:12'de değişiklik yapıldı!

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır