turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Yaz Okulu

EURO PhD Summer School on MCDA/MCDM

06 Temmuz 2020 - 17 Temmuz 2020

METU, Ankara

PhD summer schools on Multiple Criteria Decision Aiding/Making (MCDA/MCDM) have been jointly organized by the International Society on Multiple Criteria Decision (MCDM) making and EURO Working Group on Multicriteria Decision Aiding (EWG-MCDA) regularly since 1983. The summer school brings together around 50 PhD students from all over the world and leading scholars of MCDA/MCDM at a venue where all participants live, work, and socialize together for a two-week period. This event has been very successful in educating future generations of MCDA/MCDM scholars and facilitating networking among participants.


NOT: Due to the Covid-19 pandemic, the summer school is postponed to 2021. New applications will also be allowed. The new deadlines and other updates will be announced on this web site towards the end of August 2020.

Uygulamalı Matematik Etkinliğin Web Sayfası
kgulsah@metu.edu.tr, banu.lokman@port.ac.uk

admin 10.05.2020_14:09'de değişiklik yapıldı!

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır