turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Konferans

ICOM 2020 - 4. International Conference on Mathematics: An Istanbul Meeting for World Mathematicians

27 Ekim 2020 - 30 Ekim 2020

FSM Vakıf Universitesi, Istanbul

4. International Conference on Mathematics: An Istanbul Meeting for World Mathematicians. This Conference is dedicated to Professor Mursaleen on his 67th birthday.

This conference is concerned with the theory and the applications of mathematical sciences. All studies related to pure and applied Mathematics/Mathematics Education are in the scope of the conference topics.

Conference Languages are English and Turkish. But Short Abstract and Proceedings must be prepared in English.

ICOM-2020 is the 4th edition of the mathematical conference serie, previously ICOM-2019,  ICOM-2018, ICOME-2017. This mathematical sciences conference is annually organised in the first week of each july in Istanbul, TURKEY.

Matematik Etkinliğin Web Sayfası
Kenan Yıldırım: k.yildirim@alparslan.edu.tr

admin 13.05.2020_15:44'de değişiklik yapıldı!

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır