turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Konferans

5th International Conference on Computational Mathematics and Engineering Sciences

01 Temmuz 2020 - 03 Temmuz 2020

Van Yüzüncü Yıl University

On behalf of the Organizing Committee, we are pleased to announce that The Fifth International Conference on Computational Mathematics and Engineering Sciences (CMES-2020) will be held in Van Yüzüncü Yıl University from July 01 to 03, 2020 in Van. CMES-2020 provides an ideal academic platform for researchers and professionals to discuss recent developments in both theoretical and applied mathematics, and in engineering sciences. This event aims also to stimulate interaction in the field of computational mathematics and its applications in science and engineering, to present developments in all these areas, and to showcase the computational expertise of our invited speakers and participants.
Uygulamalı Matematik Etkinliğin Web Sayfası
Hasan BULUT: hbulut@firat.edu.tr

admin 26.11.2019

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2020 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır