turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Konferans

ICRAPAM 2020 - 7th International Conference on Recent Advances in Pure and Applied Mathematics

25 Eylül 2020 - 28 Eylül 2020

Bodrum, Muğla

We are happy to announce that "7th International Conference on Recent Advances in Pure and Applied Mathematics (ICRAPAM 2020)" will be held at Goddess of Bodrum Isis Hotels, Bodrum, Mugla-Turkey, April 17-20, 2020. On behalf of the Organizing Committee, it is my pleasure to invite you to participate in our conference by submitting your latest research outcome as a single-page abstract. ICRAPAM 2020 will be an international forum for mathematicians, scientists, and engineers to present their latest research and development results in all areas of Pure and Applied Mathematics and their possible advanced applications in real life. All the papers are subject to rigorous peer-review by at least two members of the scientific committee or additional reviewers. Full versions of the accepted papers will be considered in the journals listed on the conference website after undergoing a reviewing process. Also, we will publish some papers as the proceeding of the conference after presenting papers.

NOT: Konferansın tarihi güncellenmiştir!

Matematik Etkinliğin Web Sayfası
icrapam@icrapam.org

admin 20.03.2020_14:05'de değişiklik yapıldı!

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır