turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Çalıştay

3rd Workshop on Rings, Modules and Algebras

23 Haziran 2014 - 27 Haziran 2014

İzmir Institute of Technology

The first workshop of this series took place at Karabuk University in June 2012 with about 25 participants, and the second at IYTE in June 2013 with almost twice as many participants. While the main aim of the workshop series is to promote the study of the topics in its title among young researchers, increasing, at the same time, their awareness of its history as well as of its current state in the world and familiarizing them with the new questions and techniques, we furthermore expect to draw interest from researchers of all levels working in related areas.
On each day of the workshop, there will be two lectures by Professor Ringel during the period 9:30-12:30; and a discussion session in the afternoon.
Cebir Etkinliğin Web Sayfası
Engin Büyükaşık: enginbuyukasik@iyte.edu.tr, 0232 750 77 62

admin 20.03.2020

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır