turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Yaz Okulu

Boolean Fonksiyon Analizi

08 Temmuz 2019 - 12 Temmuz 2019

Feza Gürsey Enstitüsü, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Kampüsü, İstanbul

Bir haftalık dersin üç temel amacı vardır: 1) Boolean fonksiyonlarının Fourier Analizine hızlı bir giriş yapıp bunları olasılıksal perspektiften incelemek. 2) Kombinatorik optimizasyonda çeşitli temel soruları ve bunların karmaşıklığını tartışmak. Özel olarak 'Constraint Satisfaction' sorularına değinmek. Özellikle Max-Cut sorusuna odaklanıp, bu problem için yaklaşık çözüm algoritmalarını incelemek. 3) Boolean fonksiyonlarının analizini kullanarak bu algoritmaların optimal olduğunun nasıl gösterilebileceğinin incelenmesi. Bu konular Matematik/İstatistik, Endüstri Mühendisliği ve Soyut Bilgisayar Bilimi alanların kesişiminde yer almakta olup ve bu farklı alanlardan öğrencilerin katılması beklenmektedir. Farklı perspektiflerden oluşan bu ders öğrenciler için verimli olacak ve araştırma konularına giriş sağlayacaktır. Dersin ön koşulu ayrık olasılık teorisi ve algoritma bilgisinin olması ve algoritmaların zorluk analizine yönelik ilgi beslenmesidir.

NOT: Kayıt için : https://docs.google.com/forms/d/1MhKFSh0dV9mf1uhkVpcwrGWvKGelpUHKhzHbtkBmYcg/viewform?edit_requested=true

Uygulamalı Matematik Etkinliğin Web Sayfası
mohan.ravichandran@msgsu.edu.tr

admin 20.03.2020

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır