turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Konferans

OMTSA 2019 - Operators in General Morrey-Type Spaces and Applications

16 Temmuz 2019 - 20 Temmuz 2019

Dumlupınar University, Kütahya

OMTSA 2019 international Conference on Operator Theory and its Applications and Harmonic Analysis, Partial Differential Equations and to explore interactions with differential Geometry, Topology and Algebra aims to bring together leading academic scientists, researchers and research scholars to exchange and share their experiences and research results on all aspects of Operator Theory and Harmonic Analysis. It also provides a premier interdisciplinary platform for researchers, practitioners and educators to present and discuss the most recent innovations, trends, and concerns as well as practical challenges encountered and solutions adopted in the above area related areas.
Analiz Etkinliğin Web Sayfası
Ismail Ekincioglu: omtsa19@gmail.com

admin 20.03.2020

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır