turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Çalıştay

NACFD-2019 - Numerical Analysis and Computational Fluid Dynamics: Workshop in Honor of Münevver Tezer-Sezgin's 67th Birthday

19 Nisan 2019 - 20 Nisan 2019

Department of Mathematics, Middle East Technical University, Ankara

We cordially invite you to participate in the Numerical Analysis and Computational Fluid Dynamics: Workshop in Honor of Münevver Tezer-Sezgin's 67th Birthday (NACFD-2019). The workshop will take place at the Department of Mathematics, Middle East Technical University (METU), April 19-20, 2019. The workshop is organized in honor of Prof. Tezer-Sezgin's 67th birthday to celebrate her long-standing scientific contributions and services to the Department of Mathematics, METU. The workshop features scientific talks mainly in the area of numerical analysis with applications specifically in computational fluid dynamics. There will be a cocktail/retirement party in Gündüz İkeda Seminar Room followed by a conference/retirement dinner on Friday, April 19, 2019. The details about the party and dinner will be announced later in our webpage.
Nümerik Analiz Etkinliğin Web Sayfası
wwwnacfd@metu.edu.tr.

admin 20.03.2020

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır