turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Çalıştay

Kadın ve Matematik: Uygulamalı Matematik

09 Mart 2019

İstanbul Matematiksel Bilimler Merkezi

Kadın Matematikçiler Derneği olarak, her yıl 8 Mart Kadınlar Günü'nü içeren haftada, belirlenmiş bir konuda çalışan, ülkemizdeki ve yurtdışındaki kadın matematikçileri bir araya getirmek için bir günlük etkinlik düzenlemekteyiz. Kadın ve Matematik etkinliklerinin ilki cebir teması ile 11 Mart 2017'de, ikincisi diferansiyel geometri teması ile 10 Mart 2018'de İstanbul Matematiksel Bilimler Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilmiştir. Kadın ve Matematik bu yıl matematiğin uygulamaları teması ile yine İMBM ev sahipliğinde 09 Mart 2019 tarihinde yapılacaktır. Ayrıca bu yılki toplantının bir kısmı yakın zamanda kaybettiğimiz çok değerli hocamız Prof. Dr. Mehpare Bilhan'ı anmak için, hayatı ve çalışmaları üzerine konuşmalara ayrılmıştır.
Uygulamalı Matematik Etkinliğin Web Sayfası
info@tkmd.org

admin 20.03.2020

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır