turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Konferans

CMES-2019 - 4th International Conference on Computational Mathematics and Engineering Sciences

20 Nisan 2019 - 22 Nisan 2019

Akdeniz University, Antalya

We are pleased to announce that The Fourth International Conference on Computational Mathematics and Engineering Sciences (CMES-2019) will be held in Akdeniz University from April 20 to 22, 2019 in Antalya. CMES-2019 provides an ideal academic platform for researchers and professionals to discuss recent developments in both theoretical and applied mathematics, and in engineering sciences. This event aims also to stimulate interaction in the field of computational mathematics and its applications in science and engineering, to present developments in all these areas, and to showcase the computational expertise of our invited speakers and participants.
Uygulamalı Matematik Etkinliğin Web Sayfası
Prof. Dr. Hasan BULUT: hbulut@firat.edu.tr

admin 20.03.2020

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır