turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Yaz Okulu

TMD Cebirsel Sayılar Teorisi Yaz Okulu

23 Temmuz 2018 - 27 Temmuz 2018

Feza Gürsey Fizik ve Matematik Uygulama Araştırma Merkezi, Boğaziçi Üniversitesi

Türk Matematik Derneği (TMD) on yıllardır Ankara, Trabzon, Çanakkale, Amasra ve Şirince’de düzenlenen yaz okullarına bir mekan daha ekleyerek, 2016 yazından beri Boğaziçi Üniversitesi-Feza Gürsey Merkezi'nde yaz okulu düzenlemektedir. 2016 yılında ANALİZ dersi ile başlayıp, 2017'de ANALİZ ve CEBİR dersleriyle devam eden bu okullarda bu sene CEBİRSEL SAYI TEORİSİ dersi verilecektir. Bu yıl 23-27 Temmuz 2018 tarihleri arasında yapılacak yaz okulu son sınıf lisans ve her seviyeden lisansüstü öğrencilere hitap edecektir. Ögrencilerden temel cebir (gruplar, halkalar, cisimler ve cisim genişlemeleri) bilgisi ile bir miktar ingilizce matematik okuma kapasitesi beklenmektedir.

NOT: Yaz okuluna katılmak isteyen öğrencilerin https://goo.gl/forms/oLLFQhs1CZVTNiSP2 adresindeki formu 13 Temmuz 2018 tarihine kadar doldurmaları gerekmektedir.

Sayılar Teorisi Etkinliğin Web Sayfası
ekin.ozman@boun.edu.tr

admin 20.03.2020

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır