turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Konferans

ICMSA2018 - International Conference on Mathematical Studies and Applications 2018

04 Ekim 2018 - 06 Ekim 2018

Karamanoglu Mehmetbey University, Karaman

We are happy to announce International Conference on Mathematical Studies and Applications 2018 that will be held in 4-6 October 2018 in Karamanoglu Mehmetbey University, Karaman-Turkey. The central aim of this conference is to share knowledge and results in theory, methodology and new advances and research results in mathematical and related sciences. It focuses on new trends and approaches for Mathematicians, Scientists and Researchers. Current research in algebra, analysis, geometry, topology, computational and applied mathematical sciences require multidisciplinary knowledge, not only in sciences and engineering but also in technologies of computing. This conference offers academic researchers, developers and practitioners an opportunity to discuss various aspects of computational and applied mathematical sciences related computational methods and problems solving techniques for science and engineering research. We are very pleased to invite all researchers to join us by sending high quality studies
Matematik Etkinliğin Web Sayfası
icmsa2018@kmu.edu.tr

admin 20.03.2020

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır