turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Konferans

ICAAMM2018 - International Conference on Applied Analysis and Mathematical Modelling

20 Haziran 2018 - 24 Haziran 2018

Istanbul Gelişim University

The “INTERNATIONAL CONFERENCE ON APPLIED ANALYSIS AND MATHEMATICAL MODELLING (ICAAMM2018)” jointly organized by Istanbul Gelisim University, Putra University, Malaysia and Malaysian Mathematical Sciences Society will be held on 20-24 June 2018 in ISTANBUL, TURKEY. Please note that the conference language is English. Send us your abstracts through the online registration form for oral or poster presentations. The talks given by plenary speakers will be 50 minutes including a ten minute question and answer session while the contributed talks will be 20 minutes including the question and answer session. The aim of this conference is to bring together mathematicians working in the new trends in the applications of math. The conference will take place in the campus of the Istanbul Gelisim University. Public and private transportation facilities allow an easy acces to the conference center. For detailed info please check for the location page.
Matematik Etkinliğin Web Sayfası
ica18@ntmsci.com

admin 20.03.2020

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır