turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Çalıştay

ODTÜ Matematik Topluluğu Çalıştayı

17 Şubat 2018 - 18 Şubat 2018

ODTÜ Matematik Bölümü Cahit Arf Amfisi

Günümüzde toplumu aydınlatmanın en önemli etkenleri olan matematik, bilim ve felsefe üzerine son yıllarda ülkemizde de yoğun etkinlikler düzenlenmekte. ODTÜ Matematik Topluluğu olarak biz de böyle bir ortamda ülkemize bilimsel olarak katkıda bulunma görevimizi yerine getirmeye çalışmaktayız. Orta Doğu Teknik Üniversitesi içerisinde yaptığımız çalışmalar ve etkinliklerden sonra ülke çapında da üniversite öğrencilerinin geniş bir katılımını hedeflediğimiz bir çalıştay düzenlememiz gerektiğine karar verdik. Bu sene ikincisini düzenleyeceğimiz ''ODTÜ Matematik Topluluğu Çalıştayı'' 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde gerçekleşecektir. Çalıştayımız ODTÜ Matematik Bölümü Cahit Arf Amfisi’nde gerçekleşecektir. Konuşmalar matematik, fizik, felsefe ve bilgisayar bilimleri üzerine olacak, her bir konuşmanın süresi 40-50 dakika arasında değişecektir. KONUŞMACILAR: -Prof. Dr. Altuğ Özpineci (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) -Yard. Doç. Ayşe Mutlu Derya (TED Üniversitesi) -Doç Dr. Azize Hayfavi (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) -Yard. Doç. Burak Kaya (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) -Dr. Engin Özkan (TED Üniversitesi) -Prof. Dr. Feza Arslan (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi) -Prof. Dr. Sadi Turgut (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) -Doç. Dr. Selim Temizer (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) -Prof. Dr. Turgut Önder (Orta Doğu Teknik Üniversitesi) Çalıştay kapsamındaki konuşmalar hem popüler hem de akademik odaklı olup üniversite(lisans, yüksek lisans, doktora) öğrencilerinden katılım beklenmektedir. Çalıştayımızın başvuru formuna https://goo.gl/forms/CWNuyHR5JTlliuPT2 adresinden ulaşabilirsiniz. Katılım için kayıt formu doldurulması zorunludur.
ODTÜ Matematik Topluluğu
Matematik Etkinliğin Web Sayfası
odtumathclub@gmail.com

admin 20.03.2020

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır