turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Çalıştay

HÜMDAT - 1. Hacettepe Üniversitesi Matematiksel Düşünme ve Araştırma Topluluğu Matematik Çalıştayı

16 Ekim 2017 - 17 Ekim 2017

Beytepe Kampüsü K Salonu

''Matematik bir sanat mıdır? Bir ressamın tablodan aldığı zevkten daha aşağı değildir, bir matematikçinin matematikten aldığı zevk. Ama burada bir sorun var. Genelin matematik denilince anladığı şey ile gerçekte matematik ne kadar aynı? Matematik demek toplama ve çıkarma gibi işlemler mi demek?'' diye sormuştur Hardy. Cevabı bilinen ancak benimsenmeyen bir sorudur bu. Bizler, matematiğin toplama çıkarmadan ibaret olmadığının bilincinde ancak onu genele yaymak için çaba harcamayan toplumun birer üyesiyiz. Topluluğumuzun kuruluş amacı olarak benimsediğimiz 'Matematiği öğrenmekten ziyade; anlamak, anlatmak ve matematik yapmak' düşüncesi yaşadığımız toplumun en büyük eksikliklerindendir. Bu eksikliği biraz olsun giderebilmek, üzerimize düşeni yapmak adına, düzenleyeceğimiz HÜMDAT I. Matematik Çalıştayı'na katılımızı bekliyoruz. Çalıştayda teorik matematik, uygulamalı matematik, matematik tarihi ve matematik felsefesi alanlarında konuşmacılar yer alacaktır. 16 Ekim teorik matematik programı ardından, matematiğin farklı alanlarından hocalarımızın katılacağı bir panel düzenlenecektir.
Matematik Etkinliğin Web Sayfası
humdat.17@gmail.com

admin 20.03.2020

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır