turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Araştırma Okulu

International Autumn School on Computational Number Theory

30 Ekim 2017 - 03 Kasım 2017

İzmir Yüksek Teknoloji Ensitüsü

İzmir Yüksek Teknoloji Ensitüsü Matematik Bölümü'nde 30 Ekim 2017-3 Kasım 2017 tarihleri arasında Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ve Lüksemburg Üniversitesi'nin ortaklaşa organize ettiği ''International Autumn School on Computational Number Theory'' isimli araştırma okulu düzenlenecektir. Etkinlikte Henri Cohen (Bordeaux), Florian Luca (Witwatersrand), Gabor Wiese (Luxembourg), Bartosz Naskrecki (Poznan), Vandita Patel (Toronto), konuşmacı olarak görev alacaktır. Bu araştırma okulunda Cebir ve Sayılar Teorisi'nde kullanılan SAGE, Pari/GP ve Magma gibi hesaplamalı cebir yazılımlarının nasıl kullanıldığı öğretilecek, sabah seanslarında Diophantine denklemleri, modüler formlar, Galois temsilleri vb. konularda nasıl hesaplama yapılacağı teorik olarak ele alınacak, öğleden sonra alıştırma saatlerinde yapılacak olan uygulamalarla konu pekiştirilecektir. Son olarak günün sonunda proje takımları oluşturulacak ve araştırma problemleri üzerine çalışmalar yapılacaktır. Araştırma okulunda Bilim komitesinin değerlendirmesi sonucunda seçilecek olan bazı kısa konuşmalar için gerekli yerler ayrılmıştır. Etkinlik Türk Matematik Derneği'nin Matematik Araştırma Dostları (MAD) programı çerçevesinde desteklenmektedir. Kayıt ücreti 50 TL, yabancı katılımcılar için 20 Euro olarak belirlenmiş olup, ayrıntılar kısa süre içerisinde web sayfasında yer alacaktır.
Sayılar Teorisi Etkinliğin Web Sayfası
ilker.inam@gmail.com

admin 20.03.2020

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır