turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Kongre

Uluslararası 8. İstatistik Kongresi

27 Ekim 2013 - 30 Ekim 2013

Antalya

Türk İstatistik Derneği ve Karadeniz Teknik Üniversitesi tarafından organize edilen ve 27-30 Ekim 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan, ülkemizdeki istatistik biliminde yaşanan en son gelişim ve değişimleri etkileşimli olarak sergileyen "Uluslararası 8. İstatistik Kongresi" çalışmalarına yoğun bir şekilde devam edilmektedir. Prof. Dr. Burhan Türkşen, Prof. Dr. Orhan Güvenen, ve Prof. Dr. David Wilkie gibi uluslar arası düzeyde bilimsel saygınlığı olan davetli konuşmacıların yer alacağı Uluslararası 8. İstatistik Kongresi’nin çok sayıda bildiri, poster ve katılımcı ile İstatistik ve disiplinlerarası akademisyen ve uzmanları biraraya getiren başarılı bir organizasyon olması beklenmektedir. Türk İstatistik Derneği'nin hem akademik camia hem de sektör uzmanlarına yönelik başarıyla organize ettiği Uluslararası 8. İstatistik Kongresi aynı zamanda İstatistik Bölüm Başkanları 2. Akademik Toplantısına ev sahipliği yapacaktır. Toplantının özel etkinliği olarak "İstatistiğin Bugünü ve Geleceği" Panelinde akademisyenler, uygulayıcı ve yasa düzenleyicilerden oluşan uzmanlar biraraya gelerek, katılımcılarla etkileşimli tartışma ortamı sağlanması amaçlanmaktadır. Ayrıca, "Araştırmalarda İstatistik ve İstatistiksel Analizler, Araştırmalarda Doğru Bilinen Yanlışlar" başlıklı özel oturumda uygulayıcılara yönelik kısa bir eğitim de planlanmaktadır.
İstatistik Etkinliğin Web Sayfası
iskon2013@topkon.com

admin 20.03.2020

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır