turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Çalıştay

Workshop on Leavitt Path Algebras and Related Areas

14 Haziran 2017 - 16 Haziran 2017

İstanbul Kültür Üniversitesi

The aim of our workshop is to bring together those interested in the emerging and very active area of Leavitt path algebras and related mathematics (like Kumjian-Pask algebras, C*-algebras), including students and researchers, experts and non-experts. To facilitate the participants interaction there will be no parallel talks and the talks will usually have an expository component as well as introducing some very current research (as yet unpublished or even in preparation). All talks will be in english. There is no registration fee, but we request those interested to register as soon as possible to enable us with the planning of the technicalities of the workshop.
Cebir Etkinliğin Web Sayfası
ozgayten@gmail.com

admin 20.03.2020

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır