turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Ders Serisi

A survey of equivariant cohomology in algebraic geometry

06 Mart 2017 - 07 Mart 2017

MSGSÜ Matematik Bölümü

6 Mart Pazartesi 14:30 - 16: 30 ve 7 Mart Salı günü 14:30 - 16:30 saatleri arasında Richard Gonzales (Pontificia Universidad Católica del Perú) MSGSÜ Matematik Bölümünde aşağıda ayrıntıları verilen 4 saatlik bir kısa ders yapacaktır.
Abstract:
In this short series of lectures we will describe how the symmetries of a variety (encoded via a group action) can be used to understand the geometry and topology not only of the variety itself, but also of higher structures defined on it, like vector bundles or sheaves. Moreover, the study of those structures that are left invariant under the group action leads naturally to the notion of equivariant cohomology and related topological invariants. This introductory mini-course is aimed at graduate students and interested researchers. Many examples and problems of interest will be presented during the lectures.
Cebirsel Geometri
ozer.ozturk@msgsu.edu.tr

admin 20.03.2020

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır