turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Konferans

AHA2017 - 13th Algebraic Hyperstructures and its Applications Conference

24 Temmuz 2017 - 27 Temmuz 2017

Yildiz Technical University, Davutpaşa Kampüsü, İstanbul

The AHA Conference-Algebraic Hyperstructures and its Applications, organized by the International Algebraic Hyperstructures Association will take place from 24th July to the 27 th July 2017 in Istanbul, Turkey. The series of International Conferences on Algebraic Hyperstructures and Applications (AHA) aims at bringing together researchers and academics for the presentation and discussion of novel theories and applications of Algebraic. The conference covers a broad spectrum of topics related to Algebraic Hyperstructures including classical hyperstructure, hyperstructures and fuzzy sets, rough sets, soft sets and applications to other Sciences and Engineering.
Cebir Etkinliğin Web Sayfası
aha2017@yildiz.edu.tr

admin 20.03.2020

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır