turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Konferans

ICAAMM-2017 - International Conference on Applied Analysis and Mathematical Modeling

03 Temmuz 2017 - 07 Temmuz 2017

Istanbul Gelisim University, Marmara University, İstanbul

We are very pleased to invite you to join us in our next Conference entitled International Conference on Applied Analysis and Mathematical Modeling (ICAAMM-2017) to be held on 3-7 July 2017, in the beautiful city Istanbul, TURKEY. We are trying to do our best to have a highly academic and enjoyable conference. In order to accomplish such a successful conference we try to contact the leading scientists in their areas such as yours. So, in behalf of the Organization Committee I am very happy to invite you to participate to our conference by giving a talk on your specialized area as participant. This is the sixth conference organized by our committee. We believe that with the previous experience we are going to have another wonderful conference.
Uygulamalı Matematik Etkinliğin Web Sayfası
ica17@ntmsci.com

admin 20.03.2020

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır