turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Konferans

ICOME-2017 - International Conference on Mathematics and Engineering

10 Mayıs 2017 - 12 Mayıs 2017

Yıldız Technical University, Davutpasa Campus, İstanbul

On behalf of the organizing committee, we are pleased to announce that International Conference on Mathematics and Engineering 2017 (ICOME-2017) will be held from May 10 to 12, 2017 in Istanbul, Turkey. ICOME-2017 provides an ideal academic platform for researchers to present the latest research findings in mathematics and engineering. The conference aims to bring together leading academic scientists, researchers and research scholars to exchange and share their experiences and research results about mathematics and engineering studies including mathematical theory, modelling and simulations. The conference will bring together leading academic scientists, researchers and scholars in the domain of interest from around the world.
Matematik Etkinliğin Web Sayfası
icome2017@yandex.com

admin 20.03.2020

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır