turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Konferans

The First European and American Conference on Business Analytics, Supply Chain and Logistics

06 Ekim 2016 - 09 Ekim 2016

Swissôtel The Bosphorus, Istanbul

The First European and American Conference on Business Analytics, Supply Chain and Logistics will take place in Istanbul, Turkey from October 6th to 9th. The international conference’s primary mission is to bridge Europe and America by creating a medium for the exchange of knowledge in business analytics, supply chain and logistics. The conference will establish an international cooperative relationship with not only European and American scientists but also with those from all around the world. Researchers in business, logistics, economics, engineering, mathematics, statistics, biology, health, military and sports sciences and all other related fields using analytics may contribute to the Conference. The scientific theme and the program of the conference will include sessions with invited and contributed talks as well as poster presentations from all over the world exhibiting a broad range of topics. We proudly invite you to participate in this prestigious conference that will take place in the fascinating city of Istanbul in 2016.
İstatistik Etkinliğin Web Sayfası
info@eusaconference.org

admin 20.03.2020

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır