turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Konferans

LinStat2016 - International Conference on Trends and Perspectives in Linear Statistical Inference

22 Ağustos 2016 - 25 Ağustos 2016

Congress and Culture Center of Istanbul University, Istanbul

Marmara University, Department of Statistics invites you with great pleasure to participate in the International Conference on Trends and Perspectives in Linear Statistical Inference (LinStat2016) which will be held between 22-25 August, 2016, in Istanbul, Turkey, at Congress and Culture Center of Istanbul University. This is the follow-up of the 2014 edition held in Linköping, Sweden. The purpose of the conference is to bring together researchers sharing an interest in a variety of topics related to linear statistical inference and offer them a possibility to discuss current developments in these subjects. The meeting covers a wide range of topics in both theoretical and applied statistics.
İstatistik Etkinliğin Web Sayfası
scientific@linstat2016.com

admin 20.03.2020

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır