turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Kongre

ICFAS2016 - International Congress on Fundamental and Applied Sciences

22 Ağustos 2016 - 26 Ağustos 2016

İstanbul

International Congress on Fundamental and Applied Sciences 2016 (ICFAS2016), which will be held in Istanbul, TURKEY, August 22-26, 2016. ICFAS2016 is an international meeting for mathematicians, physicians, chemists, biologists and statistician from all over the world working in Fundamental and Applied Sciences to present their researches, to exchange new ideas, to discuss challenging issues, to foster future collaborations and to interact with each other. Exclusive organizing committee and scientific committee of this conference is to ensure that the meeting has high academic standards. Full versions of the accepted abstracts will be considered in the Malaysian Journal of Mathematical Sciences. We would like to take this opportunity to invite all researchers and accompanying persons to attend this conference and to enjoy the rich scientific program and the beauty of Turkey and Turkish hospitality.
Diğer Etkinliğin Web Sayfası
icfas2016@yildiz.edu.tr

admin 20.03.2020

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır