turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Çalıştay

ECC 2016 - 20th Workshop on Elliptic Curve Cryptography

05 Eylül 2016 - 07 Eylül 2016

Yaşar University, İzmir

ECC is the premier annual workshop dedicated to the study of Elliptic Curve Cryptography and related areas of modern cryptography. The 20th Workshop on Elliptic Curve Cryptography (ECC 2016) will take place on September 5-7, 2016, at Yaşar University in İzmir, Turkey. The conference is accompanied by a 4-days summer school on elliptic curves aimed at getting graduate students involved in the area. The summer school will take place on September 1-4, 2016. The aim of ECC is to bring together leading experts from academic, industry and government sectors as well as young researchers and graduate students for the purpose of exchanging ideas and presenting their work. The ECC Workshops has invited presentations only. Presentations tend to give an overview on emerging or established areas of modern cryptography, often combined with new research findings and often leads to new collaborations between attendees.
Şifreleme ve Bilgi Güvenliği Etkinliğin Web Sayfası
ecc2016@yasar.edu.tr

admin 20.03.2020

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır